چهارشنبه , اردیبهشت ۱ ۱۴۰۰

چاپ پوستر

در این مقاله درمورد چاپ پوسترها که یک روش چاپ و تبلیغات است توضیح داده می شود وهمچنین توضیحاتی در مورد نحوه انتخاب درست چاپ پوسترها با توجه به نوع استفاده شما آموزش داده می شود ،در ادامه ما را دنبال کنید.

پوستر چیست

پوستر یک اعلان خبری است که پیام یا متنی بر روی آن درج شده و اطلاع رسانی می شود.

انواع روش چاپ پوستر

۱- چاپ افست
۲- چاپ دیجیتال

چاپ افست کیفیت بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال دارد زیرا در چاپ افست ازروش چاپ چهاررنگ استفاده می شود که همین امر سبب کیفیت این نوع چاپ می شود. ولی گاهی اوقات شما برای چاپ پوستر خود عجله دارید ،در این صورت بهتر است از چاپ دیجیتال برای پوستر خود استفاده کنید زیرا چاپ افست زمانبر بوده و  چاپ دیجیتال بسیار سریع و فوری انجام می شود  .
برای چاپ پوستر هیچ محدودتی در انتخاب سایز و تیراژ وجود نداردشما می تواند از سایز ۲۴ در ۳۴ سانتیمتر تا سایز ۵۰-۷۰ سانتیمتر که بزرگترین حالت چاپ پوستر است انتخاب نمایید . برای چاپ پوستر از کاغذ خاصی استفاده می شود به نام گلاسه و بر حسب گرم شناخته می شود و برای چاپ پوستر از گلاسه ۱۵۰ گرمی اصولا استفاده می شود.

 از پوسترها چه استفاده هایی می شود

۱- پوستر های سایز بزرگ
۲- پوسترهای سه بعدی
۳- پوسترهای لمینت شده
۴- پوسترهای سایز های مختلف
۵- پوسترهای عکس

انواع پوسترها

گاهی اوقات ما پوسترها را به عنوان روشی نوین برای تبلیغات به جای چاپ شاسی استفاده می کنیم و با توجه به اینکه این پوسترها در کجا قرار می گیرد انتخاب می شود به چه صورتی چاپ شود اگر پوستر ها در محیط بسته باشد ،مشکلی ایجاد نمی کند نوع طرح و نوشته را انتخاب کرده و سپس اقدام به چاپ می کنیم و پوستر را نصب می نماییم .ولی وقتی این پوسترها قرار است در محیط های باز باشد و قرار است باد، باران و آفتاب به این پوسترها بخورد بهتر است که پس از چاپ پوستر بر روی آن لمینت ، سلفون و یا روکش یووی انجام شود تا دوام کار بیشتر شود . پوستر ها در خیلی از مکانها مورد استفاده قرار می گیرد زیرایکی از بهترین و ارزان ترین روش انتقال اطلاعات و یا تبلیغات برای هر نوع از سنف های موجود می باشد .

 چاپ پوستر بزرگ

گاهی اوقات شما پوستری را برای یک همایش و کنفرانس ، نمایشگاهها و ارگانها می خواهید استفاده کنید، در این حالت پوسترها در سایز های بزرگ می تواند معرفی نامه طولانی از کار ، خدمات و نوع سخن رانی شما باشد به همین دلیل بهتر است از چاپ پوستردر سایز بزرگ استفاده شود

پوستر های سه بعدی

 نوعی از پوستروجود دارد که به صورت سه بعدی می باشد که بیشتر برای کاغذ های دیواری و یا کفپوش ها مورد استفاده قرار می گیرد ، در این نوع پوسترتصاویر به صورت برجسته دیده میشود

چاپ پوستر برای عکس های خانگی

گاهی اوقات ما تمایل داریم عکس هایمان را به صورت پوستر چاپ کنیم ویا اینکه تعداد زیادی از عکس هایمان مثلا ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا عکس را در کنار هم در سایز های کوچک بنشانیم و به صورت پوستر بر روی یک کاغذ بزرگ چاپ نماییم این کار هم دقیقا مثل چاپ عکس های چند تایی انجام می شود تنها تفاوت آن نوع کاغذ استفاده شده است به عبارتی برای چاپ عکس از کاغذ های مخصوص عکس استفاده می شود  ولی برای این نوع چاپ از کاغذ گلاسه که کاغذ مخصوص چاپ پوسترها می باشد استفاده می شود همچنین  بهترین روش برای این نوع چاپ ،  چاپ به روش دیجیتال  می باشد .

کاربردهای دیگر چاپ پوستر

از پوستر برای مواردهای دیگری هم استفاده می شود مثل کاغذ های دیواری ، کف پوش ها که دقیقا مانند پوستر چاپ می شود با این تفاوت که بر روی آنها روکش کشیده می شود تا دوام بیشتری داشته باشد حال می تواند چاپی ساده داشته باشد و یا چاپی به صورت سه بعدی که در بالا قسمت چاپ سه بعدی توضیحاتی در این مورد داده شد

مواردی که در هنگام چاپ پوسترباید به آن توجه کرد

۱- در هنگام نوشتن مطالب پوستر باید به فونت آن توجه داشته باشیم  زیرا اگر فونت پوستر کوچک باشد دیده نمی شودو در هنگام خواندن خسته کننده می شود و همچنین نباید این فونت زیاد بزرگ باشد، بلکه باید، با توجه به محل نصب این پوستر و همچنین از چه فاصله ای تمایل به دیده شدن این پوستررا دارید که دیده شود فونت پوسترها انتخاب شود

۲- بجز فونت ،رنگ و فر م انتخابی برای پوستر ها نیز باید ایدآل باشه مانند رنگ های گرم که برای پوسترهای تبلیغاتی لباس و خوراکی استفاده میشود و رنگ های سرد برای پوسترهای تبلیغاتی کارهای خدماتی مورد استفاده قرار می گیردو غیره ، فرم ها نیز به همین حالت است و استفاده درست فرم برای موضوع مورد نظرمان انتخاب یک ویژگی مناسب برای بیشتر نشان دادن پوسترمان می باشد . مانند زمانی که از خطوط سنگین استفاده می کنیم بهتراست برای پوسترهای شرکت های خودروسازی باشد و لاغیر، باید درانتخاب فرم مورد نظرمان نسبت به مورد موضوع پوسترمان نهایت دقت را کنیم .

۳- سومین مورد،بهتراست برای طراحی پوسترهایتان ازطرح یا عکس در کنارنوشته تان استفاده کنید که این امرسبب جذابیت درپوسترشما می شود تنها باید دقت کنید که طرح یا عکستان کاملا با موضوع پوسترتان هماهنگی داشته باشد .

۴- چهارمین نکته صداقت کافی درمورد توضیحاتی است که در طرح ومتن نوشته شده پوسترتان باید باشد زیرا بهترین گزینه جذب هر گونه آگهی تبلیغاتی ازجمله پوسترصداقت شما در تبلیغات شماست

 و درآخرپس ازانجام چهارگزینه بالا می توانید با یک چاپ خوب یک پوستر ایدآل برای انجام تبلیغات خود داشته باشید .

در پایان امیدواریم این مقاله اطلاعات جامع در مورد پوستر ها و انواع آن به شما داده باشد برای سفارش این محصول می توانید به سایت عکس رتوش مراجعه کرده و از خدمات این سایت که شامل چاپ عکس آنلاین ، عکس پرسنلی ، انواع ماگ و شاسی طرح دار و دیگر محصولات سایت عکس رتوش می باشد استفاده نمایید .

درباره‌ی گروه تولید محتوا عکس رتوش

حتما ببینید

چاپ برروی ظروف سرامیکی و چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *