چهارشنبه , اردیبهشت ۱ ۱۴۰۰
11 ایده جذاب برای عکاسی عروسی

بهترین ژست های عکس عروسی

۱۱ ایده جذاب برای عکاسی عروسی

یکی از بهترین و خاطره انگیزترین روزهای زندگی هر فرد، روز عروسی اوست و عکس ها تنها چیزهایی هستند که این شب رویایی را تا سال های سال ماندگار می کند. از این رو عکس عروسی برای عروس دامادها از اهمیت بالایی برخوردار است و همه ی زوج ها همواره به دنبال زیباترین و خاص ترین ژست های عکاسی برای ثبت لحظات عاشقانه ی این شب به یادماندنی هستند.

همچنین با چاپ عکس روی شاسی، شما می توانید زیباترین عکس های عروسی خود که یادآور لحظات رویایی زندگی شماست را روی دیوار اتاقتان جاودانه کنید.

در ادامه ما بهترین ژست های عکس عروسی را برایتان گردآوری کرده ایم که می توانید با استفاده از آن ها لحظات رویایی خود را ثبت کنید.

ایده های جذاب برای عکاسی عروسی

عکس در حین حاضر شدن عروس و داماد

عروس خانم ها، ماه ها یا حتی سال ها در انتظار پوشیدن لباس عروس هستند. بنابراین عکاسی از لحظاتی قبل از پوشیدن لباس عروس می تواند عکسی به یاد ماندنی و خاص را خلق کند.

عکاسی در هنگام آماده شدن عروس و داماد

وقتی صحبت از آقای داماد می شود، عکاسان عاشق ثبت لحظات کلیدی در هنگام حاضر شدن برای عروسی مانند بستن کراوات هستند. عکس های مشابه شامل بستن بند کفش، بستن دکمه کت و بستن ساعت است.

عکاسی از آماده شدن داماد

دیدار اول

یکی از عاشقانه ترین لحظات، دیدار اول عروس و داماد در روز عروسی است و هرگز این لحظه ی ناب را نباید از دست داد. بنابراین یکی از زیباترین و واقعی ترین عکس های عروسی، عکس های دیدار اول است. مهم ترین نکته در این عکس ها این است که عروس و داماد اصلا نباید به عکس فکر کنند و احساسات واقعی خود را بروز دهند. ممکن است گریه کنید یا هم را در آغوش بگیرید. عکاس باید به خوبی تمامی این لحظات زیبا و رمانتیک را ثبت کند.

عکاسی از عروس و داماد در اولین دیدار

یکی از ژست های خاص در دیدار اول این است که قبل از رونمایی از لباس عروس، عروس خانم چشم های داماد را ببندد. این ژست شروع بسیار خوبی برای عکسبرداری عروسی است؛ زیرا می تواند به شما در خلق داستان در عکس های بعدی کمک کند.

عکاسی از لحظات مختلف عروس و داماد

دراز کشیدن روی چمن

یک ژست جذاب برای عکس عروسی های تابستانی و بهاری می تواند دراز کشیدن روی چمن باشد. ژست های مختلفی برای این مدل عکس وجود دارد برای مثال می توانید از عروس و داماد بخواهید روی چمن ها دراز بکشند و درحالیکه سرشان را به یک دیگر چسبانده اند، چشمانشان را ببندند. برای شیرین تر و عاشقانه تر شدن این عکس می توانید از عروس بخواهید دستش را روی صورت آقا داماد بگذارد.

عکاسی از دراز کشیدن عروس و داماد بر روی چمن

اولین رقص

اولین های عروس داماد بسیار مهم است و تا حد امکان باید از همه این اولین های به یاد ماندنی عکس بگیرید. یکی از این اولین های خاطره انگیز، اولین رقص عروس و داماد است. این لحظه شیرین خاطره ای عالی برای آلبوم عکس عروسی آن ها رقم خواهد زد. اولین رقص عروس و داماد معمولا هنگام پذیرایی اتفاق میفتد.

عکاسی از اولین رقص عروس وداماد

عکس عروسی با زاویه دید عریض

برای یک عکس دراماتیک تر، به شما گرفتن یک عکس با زاویه دید عریض در طبیعت را پیشنهاد می کنیم. بسته به محل زندگی عروس داماد، می توانید این عکس را در جنگل، یک زمین زیبا یا حتی یک صحرا بگیرید.

عکس عروسی بازاویه دید عریض

عکس عروسی در حال قدم زدن

عکس های در حال حرکت، طبیعی تر به نظر می رسند و از طرفی زوجین هم احساس راحتی بیشتری می کنند. از هر فضای طبیعی و شهری در اطراف خود که پس زمینه خوبی ایجاد می کند استفاده کنید. این مکان ها شامل سواحل، رودخانه ها، پارک های مجاور و همچنین فضاهای شهری مانند خیابان ها و پله ها است. عروس داماد را به این مکان ها ببرید و اجازه دهید هنگام عکاسی راه بروند و صحبت کنند. این قدم زدن صمیمی ترین لحظات بین زوجین را ثبت می کند. این ژست به همان اندازه که در فیلم عروسی عالی به نظر می رسد در عکس هم جلوه می کند.

عکاسی عروس در حال قدم زدن
عکاسی داماد در حال راه رفتن

عکس عروسی در باد و باران

همه ی عروس دامادها آرزو دارند عکس عروسی شان در بهترین آب و هوای ممکن گرفته شود؛ اما شرایط آب و هوایی همیشه قابل پیش بینی و بر وفق مراد نیست! بنابراین حتی اگر وضعیت هوا در روز عروسی تان مناسب نبود باید از آن به نفع خود در عکس عروسی استفاده کنید تا یک عکس منحصر به فرد ایجاد کنید.
مثلا اگر در روز عکاسی باران می بارید، از داماد بخواهید با کت خود از عروس در برابر باران محافظت کند. این ژست به تنهایی می تواند یک عکس عاشقانه و خاص را پدید آورد که شاید نصیب هر عروس دامادی نشود!

عکاسی عروسی در باد و باران

همچنین استفاده از چتر چه در روز بارانی و چه در روزهای عادی می تواند ژست های جذاب و منحصر به فردی را پدید آورد.

استفاده از ابزار در عکاسی عروسی

اگر شب عکس می گیرید، از عروس و داماد بخواهید چتر را به سمت دوربین نگه دارند و یک چراغ پشت آن ها قرار دهید. این نور سایه ای از آن ها را در داخل چتر ایجاد می کند و یک عکس زیبا و به یاد ماندنی را رقم می زند. این ژست، یکی از بی نظیرترین ایده های عکس عروسی است که برای چاپ عکس بسیار مناسب می باشد.

استفاده از زمان در عکاسی عروسی

عکس گرفتن در باد، یک ایده ی بسیار جذاب است که عکاسان حتی در روز هایی که هوا آرام است به صورت مصنوعی این ژست خاص را پدید می آورند. در این ژست بیشترین تمرکز روی تور و موهای عروس است.

عکاسی عروسی در محیط باز

عکس عروسی در قاب

یکی دیگر از لوازم جانبی در عکس عروسی، می تواند یک قاب باشد. از زوجین بخواهید یک قاب را رو به رویشان نگه دارند و از زوایای مختلف چندین عکس از آن ها بگیرید. همچنین می توانید از پنجره ها یا سازه های دیگر به عنوان قاب عکس استفاده کنید.

عکاسی عروس در یک قاب

سر گذاشتن روی شانه

اگر می خواهید یک عکس عروسی رمانتیک و صمیمانه داشته باشید، ما به شما این ژست را پیشنهاد می کنیم. از عروس بخواهید روی شانه داماد آرام بگیرد. اگر زاویه ی عکس شما عریض است، مطمئن شوید که دنباله ی لباس عروس در پشت او کشیده شده باشد. اگر تصمیم دارید از نزدیک عکس بگیرید، با نور طبیعی پس زمینه عکس را لطیف تر کنید.

عکاسی عروسی در حالات مختلف بدن

صحنه ی بوسه

یک جز جدانشدنی و بسیار عاشقانه از عکس عروسی، عکس های صحنه بوسه است. برای یک عکس شیرین و افسانه ای، از داماد بخواهید دست عروس را ببوسد.

عکاسی از صحنه بوسه عروس و داماد

بوسه پیشانی نیز مانند بوسه بر دست، یک ژست شیرین و آرامش بخش است. این ژست نه تنها منجر به یک عکس فوق العاده می شود بلکه؛ عروس و داماد در این حالت احساس آرامش بیشتری می کنند و احساسات واقعی آن ها نسبت به هم در عکس عروسی نمود پیدا می کند که موجب می شود عکس طبیعی تر و زیباتر جلوه کند.

عکاسی بوسه عروس و داماد

بریدن کیک

یک ژست جذاب در حین مراسم عروسی می تواند لحظه ی بریدن کیک باشد. بریدن کیک یکی از نمادین ترین عکس های عروسی است.

عکاسی از بریدن کیک در عروسی

در پایان، شما می توانید با مراجعه به آتلیه های عکس عروس در تهران، همه ی این ژست ها و ایده های منحصر به فرد و جذاب را برای عکس عروسی تان تجربه کنید و پس از انتخاب عکسهایتان اقدام به چاپ شاسی عکسهایتان کنید.
با آرزوی خوشبختی برای همه ی جوانان.

درباره‌ی تیم تولید محتوا عکس رتوش

حتما ببینید

7 ایده جذاب برای عکاسی کودکان

هفت ایده جذاب برای عکاسی از کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *