چهارشنبه , اردیبهشت ۱ ۱۴۰۰

آشنایی با انواع سبک های عکاسی

در این مقاله در مورد انواع سبک های عکاسی توضیح داده می شود با ما همراه باشید تا در مورد این سبک ها اطلاعات کافی بدست آورید.

عکاسی آتلیه

وقتی صحبت از عکاسی می شود شما باید اول با سبک های مختلف عکاسی آشنا شوید سپس عکاسی خود را به عکاس خود بسپارید.

سبک های مختلف عکاسی شامل

سبک کلاسیک

در این سبک اصولا ژست ها بسیار ساده و کلاسیک می باشد . فقط عکاس به شما می گوید چه ژستی بگیرید شما ژست را گرفته و عکس گرفته می شود این نوع عکاسی مناسب افرادی است که بدن های نرمی دارند و به راحتی فیگورهایی که عکاس می دهند را می گیرد چون اگر فرد نتواند به راحتی این فیگورها را بگیرد عکس ها بسیار مصنوعی می شود و آن جلوه همیشگی را ندارد.

عکاسی کلاسیک

سبک رئال

همانطور که از نام این سبک مشخص است سبکی واقعی می باشد یعنی  عکاس به شما نمی گوید چه کاری انجام دهید بلکه شما کارهای معمول خود را انجام می دهید مثلا می خندید ، حرف می زنید ، بالا می پرید، راه می روید  غذا می خورید و … و عکاس در هنگام انجام این فعالیت ها از شما عکس رئال می گیرد سپس اقدام به چاپ عکس های شما می کند.

عکاسی واقعی

سبک درماتیک

  همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید عکاسی در این سبک اگر در محیط باز انجام شود اصولا در هنگام طلوع و غروب خورشید انجام می شود و اگر در آتلیه ازاین سبک استفاده شود به وسیله محل قرار گیری سوژه و هم چنین نورپردازی با ابزار فلش انجام می شود.

درام

سبک ژورنالیستی و خبری

عکاسی عروسی در سبک خبری با توجه به نوع خلاقیت عکاس و مهارت عکاس در هنگام عکاسی انجام می شود  به عبارتی عکاسی که نیاز به ژست خاص و یا زمان خاص ندارد بلکه عکاسی دربهترین لحظه ها یا به عبارتی شکار لحظه ها انجام می گیرد
در این حالت عکس چندان به ادیت نیاز ندارد و تنها نیازبه تنظیم نور و رنگ دارد البته جزییات در این گونه عکس ها بسیار مهم است و اگر در هنگام عکاسی بعضی از جزییات قابل حذف نبود ادیتور اینگونه عکس ها را با نرم افزار های مخصوص ادیت عکس اصلاح می کند سپس اقدام به چاپ عکس یا چاپ عکس روی شاسی می کند .

عکاسی خبری

سبک آرتیستی و هنری

در این سبک ، عکاس با استفاده ازجلوه های  ویژه  وادیت عکس ، یک عکس هنری را می گیرد مفهوم اینگونه عکس ها این است که علاوه بر عکاسی ادیت این نوع عکس ها بسیار مهم می باشد به همین دلیل برای این گونه عکس ها از رتوش سینمایی استفاده می شود که در آن تک تک جزییات عکس مهم بوده و ادیت می شود مانند تمامی عکس های فشن ، مدلیت و تبلیغاتی

هنری

امیدوارم توانسته باشیم در این مقاله شما را با انواع سبک های عکاسی آشنا کرده باشیم شما می توانید برای درخواست عکاس برای مراسم های خود به سایت عکس رتوش مراجعه کرده و یا با شماره پشتیبانی سایت  به شماره ۰۹۱۲۷۷۷۸۰۲۴ تماس بگیرید و درخواست عکاس نمایید

درباره‌ی گروه تولید محتوا عکس رتوش

حتما ببینید

چاپ برروی ظروف سرامیکی و چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *