طراحی و چاپ آنلاین کارت ویزیت

قیمت ، سایزها و سفارش چاپ کارت ویزیت در وبسایت عکس رتوش | مرجع مطمئن چاپ کارت ویزیت آنلاین

باکیفیت متمایز با برترین دستگاه های چاپ کارت ویزیت و مواد اولیه

ابتدا از حضور شما در وبسایت مجموعه عکس رتوش بسیار خرسندیم و امیدواریم اطلاعاتی که در ادامه پیرامونکارت ویزیت در اختیار شما قرار میدهیم به انتخاب صحیح و رفع ابهامات شما در خصوص قیمت و تفاوت های صنعت چاپ  بیانجامد چرا که اخیرا بسیاری از مشتریان سردرگم تفاوت های غیر منطقی قیمت ها ، کیفیت چاپ و حتی کاغذهای مختلف در صنعت چاپ  هستند.لطفا در ادامه با ما همراه باشید تا پیش از هر سفارشی اطلاعات کامل تری نسبت به محصول و خدمات دریافتی داشته باشید.

اندازه و شکل کارت ویزیت:

در مورد ابعاد و اندازه کارت ویزیت سوالات زیادی مطرح می شود و اغلب این سوال پیش می اید که این اندازه بر چه اساسی می باشد و به چه دلیل این مقیاس مناسبی است
انواع چاپ کارت ویزیت :
کارت ویزیت با چاپ افست و کارت ویزیت با چاپ دیجیتال
چاپ ویزیت افست در این نوع چاپ به لحاظ قیمیت به صرفه بوده و تمام سفارشات 1000 تایی کارت ویزیت با چاپ افست انجام می گیرد ، سایز کارت ویزیت به لحاظ اینکه روی شیت عمومی چاپ می شود و تعداد 80 سفارش ، یکجا در کنار هم چیده می شود لذا سایز اصلی در واقع سایز استاندارد کارت ویزیت افست با رعایت حاشیه (3 میلی متر از هر طرف کارت ) در وضعیت برش نخورده دارای ابعاد 4.8*8.6 سانتی متر می باشد . توجه داشته باشید که حداقل رزولوشن کار 300 پیکسل بر اینچ و مود رنگ CMYK می باشد.

نوع دوم چاپ کارت ویزیت چاپ دیجیتال است .فاصله اصلی استفاده از چاپ دیجیتال کارت ویزیت ، سرعت بالای چاپ ( انجام سفارش در طی چند ساعت ) و تیراژ دلخواه سفارشات (حتی 1000 عدد) می باشد .این روش معمولا برای کارهای فوری و تیراژ کمتر از هزار عدد مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجایی که سفارش روی کاغذA4 چاپ می شود ( 12 عدد کارت روی کاغذ A4 ) ابعاد کار کمی تفاوت داشته و کارت ویزیت در ابعاد 5*9 سانتی متر چاپ می شود . در این نوع کارت ها امکان سفارش حتی 100 عدد کارت ویزیت با زمان اماده سازی مثلا 5 ساعت وجود دارد اما هزینه همین صد عدد کارت گاه بیشتر از 1000 عدد کارت ویزیت باچاپ افست می باشد . استفاده از این روش فقط در شرایط فوری قابل توجه است .
استفاده در ابعاد استاندارد دارای مزایایی همچون ارزانتر و متداول تر می باشد و همین طور سایز مناسب برای استفاده در کیف و جاکارتی و غیره ..... می باشد .
البته این بدان منظور نیست که شما نمی توانید کارت ویزیت هایی با اندازه و شکلهای متفاوت نداشته باشید ولی به دلیل پرتی کاغذو هزینه طراحی گرانتر می باشد .
علاوه بر این روش های متداول ذکر شده در بالا روش های خاص مثل لترپرس هم برای چاپ کارت های ویزیت خاص با ظاهر متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجایی که در این روش پلیت های چاپ با حروف برجسته روی کاغذ پرس می شود نتیجه نهایی ، حالت دندانه دار شدن حروف یا تصاویر چاپ شده خواهد بود . 

اندازه و شکل کارت ویزیت دیجیتال :
در این روش تنها از یک یا دو رنگ می توان استفاده نمود چون هر رنگ باید بطور جداگانه چاپ شود . هزینه این روش چاپ کارت ویزیت نسبتا بالا است . اما دارای ویژگی های ظاهری جذابی می باشد .


اندازه و شکل کارت ویزیت لتر پرس
کارت ویزیت های برجسته نیز یک گزینه محسوب می شود که در کارت های دعوت عروسی و مجالس و حتی کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد . البته هزینه این نوع سفارشات نیز بالاست و در حال فراگیر شدن هستند .


اندازه و شکل کارت ویزیت برجسته
عامل موثر و قابل بحپ دیگر در ابعاد کارت ویزیت مسِله دور گرد بودن کارت ویزیت می باشد . امکان لبه گرد نمودن هر چهار طرف کارت ویزیت یا 1-2 یا 3 طرف کارت ویزیت وجود دارد . کارت ویزیت با لبه های گرد یک نوع حس خوشایند و لطیف را به مخاطب می دهند .


اندازه و شکل کارت ویزیت دور گرد
اندازه و شکل کارت دور گرد دوطرفه
لازم به ذکر است که هنگام طراحی کارت ویزیت در مورد کارتهای دور صاف 3 میلی متر حاشیه از طرفین و در مورد کارتهای دور گرد 5 میلی متر حاشیه امن ( برای حفلظت از متن و تصاویر گرافیکی ) در نظر گرفته می شود تا هنگام برش یا قالب دچار مشکل نشود

پوشش های حفاظتی در چاپ
پوشش ها اغلب مایعی است که به عنوان بخشی از فرایند چاپ روی کار چاپ شده کشیده می شود اما پوشش لمینت به صورت فیلم یا طلق پس از طی فرایند چاپ روی سطح چاپ شده کشیده می شود هر یک از این روش ها دارای قدرت ها و ضعف هایی هستند .
استفاده از پوشش های حفاظتی در شرایط زیر تنها مفید می باشد :
1- هنگامی که کار چاپی شما در برگیرنده سطح قابل توجهی از رنگ تیره می باشد . این نوع سطوح چاپ شده ، به آسانی لکه های اپر انگشت را نشان می دهند .
2- کارهای چاپی که نیازمند پرسه های صحافی بیشتر مثل دوخت یا صحافی کامل می باشد .
3- در مواردی که کار چاپ شده در معرض رطوبت یا مواد شیمیایی و روغن قرار دارد .
4- در مواردی که دوام کار اهمیت دارد مثل جلد کتاب

انواع پوشش های حفاظتی
ما دونوع پوشش حفاظتی دارد که پوشش کامل و یا پوشش موضعی
پوشش کامل در جایی مورد استفاده قرار می گیرد که کل صفحه را باید پوشش بدهیم که این پوشش یک ظاهر براق یا مات را به کل صفحه چاپ شده می دهد . در مورد پوشش موضعی ، تنها بخش های معینی از کار پوشش داده می شود . مپلا برای کارت ویزتهای که دارای تصویر و نوشته است می توان یک پوشش براق به قسمت تصاویر و یک پوشش مات به مابقی قسمت ها داد تا جلوه بیشتری داشته باشد .حال ما سه پوشش حفاظتی مایع داریم که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم :


پوشش ورنی:
کم هزینه ترین پوشش ورنی می باشد . ورنی در اصل جوهر بدون رنگ یا پیگمان می باشد . ورنی در دو شکل براق و مات ارایه می گردد. ورنی تا اندازه کمی حفاظت فیزیکی ( در برابر خراش ) ایجاد می کند . تا حدودی به کار حالت براقی می دهد اما نه خیلی ؟، پوشش ورنی برای کارهای چاپی که عمر کوتاهی دارند همانند کارهای تبلیغاتی عرضه شده در نمایشگاه مناسب به نظر می رسد ورنی اصولا یک پوشش قوی محسوب نمی شود و در برابر روغن و مواد شیمیایی یا آب رطوبت خیلی مقاوم نیست


پوشش آب پایه :
نسبت به ورنی پوشش ضخیم تری دارد بنابراین دوام کار بیشتر است . این نوع پوشش هیچ مقاومتی در مقابل رطوبت یا مواد شیمیایی ندارد . و هم به صورت ماد و هم براق عرضه می شود . ظاهر کارتها را نسبت به ورنی بیشتر تعقییر می دهد در حالت براق پوشش هابه کارت ویزیت حالت خیس داربودن به کاغذ را می دهد . این پوشش ها بیشتر در گزارش ها و بروشورها استفاده می گردد .


پوشش یووی:
با دوام ترین و پیشرفته ترین پوشش تصویری محسوب می شود این نوع پوشش ابتدا روی کار قرار می گیرد و تحت تاثیر مستقیم یک لامپ فرابنفش بلافاصله خشک می گردد این ویژگی در کارهای چند مرحله ای خیلی مفید خواهد بود . کارهای چاپی که تحت حفاظت پوشش یووی قرار می گیرند را میتوان بلافاصله و بدون نیاز به زمان خشک شدن کار به واحد صحافی منتقل نمود لامپ های یووی جوهر و پوشش حفاظتی را بلافاصله خشک می کنند از میان سه نوع پوشش حفاظتی یو وی از دو تای دیگر گران تر است و بیشتر برای گزارشات بروشورها، کاتالوگ، جلد کتاب استفاده می شود
در مورد کارت ویزیت این پوشش دوام بیشتری از پوشش مایع داشته ولی گرانتر است و یک روزه به زمان کار می افزایند و لذا باید در زمانبندی کار در نظر گرفته شوند . در مورد لمینت چیزی به نام پوشش موضعی وجود ندارد . اما عرض پوشش را می توان تغییر داد . لمینت ها درجات متفاوتی از مقاومت در برابر رطوبت روغن ، مواد شیمیایی را ارایه می نمایند . ضخامت فیلم های لمینت بر حسب هزارم اینچ سنجیده می شوند .


پوشش های لمینت در کارت ویزیت :

در پوشش های لمینت با چسبیدن لایه بسیار نازک و شفاف پلاستیکی فیلم بر یک یا دو طرف یک کار چاپی ، از آن در برابر رطوبت و سایر آسیب های محیطی ، محافظت شده و محصول چاپ شده ی نهایی در برابر آب و پارگی مقاوم می شود به علاوه لمینت شدت رنگها و کنتراست رنگی در تصاویر چاپ شده را بهبود می بخشد . تصاویر چاپ شده یا رنگ های درخشان ، بیانگر کیفیت بالاتری هستند . لمینت مانع از چین و چروکیدگی ، لک شدن ، آفتاب خوردگی ، سیاه شدکی ، پریدگی رنگی یا چاپی ، اپر انگشت و سایر آسیب های موجود در محیط ، بر کار چاپ شده می شود .
سه نوع دستگاه لمینت که اغلب در چاپ دیجیتال به کار می روند عبارتند از :
1- لمینیتورکیسه ای یا کتابچه ای
2-لمینیتورهای رول حرارتی
3-لمینیتورهای رول سرد
لمینیت پولی پروپیلن :مقرون به صرفه ترین نوع لمیت می باشد این نوع از سایر فیلم ها نرم تر بوده بطوری که برای کارهای چاپی که چاپ خواهند شد مناسب تر است .فیلم های لمینت پولی در انواع براق و مات موجود هستند . این ن.ع پوشش برای پوشش برای بروشورهای با کیفیت ، کاتالوگ یا جلد کتاب ها بسیار مناسب هستند .
لمینت پولستر :ماده ای سخت تر از پولی پروپیلن است و دارای مقاومت گرمایی و شیمیایی خوبی است . در کاتالوگ های فروشگاهی ، تبلیغات محیطی و در رستوران ها زیاد مورد استفاده قرار می گیرند . پولستر در انواع مات و براق وجود دارد .
لمینت نایلون : به دلیل خاصیت نیمه نفوذ خود در برخی کاربردها مفید هستند این بدان معناست که این در این روش کار چاپ شده ، کمتر تحت تاثیر گرما و رطوبت قرار می گیرد.این نکته بدان معناست که یک صفحه چاپی جمع نمی شود . از این نوع پوشش روی جلد کتاب وقتی باید فقط در یک طرف لمینت شود استفاده می شود

پوشش‌های فیزیکی مورد استفاده در کارت ویزیت 

تعداد زیادی از کارت‌های ویزیت، بدون هیچ پوشش فیزیکی اضافی تهیه می‌شوند. اما شما می‌توانید از پوشش‌های ضد آب سلفون، لمینیت یا UV روی کارت ویزیت استفاده نمایید. هریک از این گزینه‌ها، سبب افزایش دوام کارت ویزیت شما خواهند شد اما طبعاً هزینه نهایی کار را نیز بالا خواهند برد.پوشش سلفون، یک نوع روکش پلاستیکی بسیار نازک و نرم می‌باشد که به دو صورت مات و براق در دسترس می‌باشد. دستگاه‌های سلفون‌کشی (ویژه کار چاپ) نیز بر دو نوع هستند: چسبی و حرارتی.
دستگاه سلفون چسبی، با استفاده از لایه‌ی نازکی از چسب، پلاستیک سلفون را روی کار می‌چسباند و به دلیل اینکه این چسب، پایه آبی دارد، کار چاپ شده بسته به ضخامت آن، مقداری تاب بر‌می‌دارد. از این گذشته از آنجایی که روکش سلفون، به صورت رول روی ورق‌های شیت پوشش داده می‌شود، ورقه‌ها دور یکدیگر پیچانده می‌شوند و این خود نیز باعث تاب می‌شود. اما در نوع حرارتی، تاب بسیار کمتر دیده می‌شود. همچنین سلفون حرارتی بدون حباب و با ماندگاری بالا و اصطلاحاً پرتی کمتر انجام می‌گردد. یکی از مشکلاتی که در سلفون چسبی دیده می‌شود، نچسبیدن بخشی از کار روی برخی از کارهای چاپی است که میزان رنگ نسبتاً زیادی هم دارند. البته سلفون کارها می‌گویند این مربوط به پودر زدن چاپخانه روی کار، جهت پشت نزدن اوراق چاپ شده (انتقال رنگ اوراق به یکدیگر) می‌باشد. همچنین جنس کار و مرکب مصرفی هم دخیل می‌باشد. مبنای محاسبات هزینه سلفون بر تعداد اولیه 1000 عدد به بالا می‌باشد. یعنی کمتر از 1000 عدد را همان 1000 عدد (یک فرم) حساب می‌کنند. سلفون جهت حفاظت از اوراق چاپی و زیبایی بر روی آنها اعمال می‌شود و خاصیت تمیز کردن با دستمال خیس را نیز دارا می‌باشد. زیرا آب از پلاستیک نفوذ نمی‌کند. به خاطر داشته باشید که روی سلفون با خودکار یا مداد یا روان‌نویس و خودنویس نمی‌توان نوشت. برای نوشتن روی سلفون از ماژیک یا روان‌نویس مخصوص سی دی استفاده کنید


برجسته‌ سازی روی محتوای کارت ویزیت
وابسته به بودجه شما، برجسته‌سازی، با اعمال فشار یا گرما به منظور ایجاد سطوح برجسته روی یک قطعه کاغذ انجام می‌گیرد. کار برجسته‌سازی، بطور کلی بدون اعمال هرگونه جوهر به بخش‌های برجسته کار انجام می‌شود. در کارت‌های ویزیت، معمولاً لوگو یا مثلاً آدرس سایت و آیتم‌های مهم دیگر، نسبت به سایر اطلاعات روی کارت ویزیت، به منظور جلب توجه مخاطب، برجسته می‌شوند.


کارت‌های ویزیت دایکات (دارای برش ها و قالبهای خاص)
کارت‌های دایکات، از محبوبیت خاصی برخوردارند. برخی از این کارت‌ها، در ابعاد و شکل استاندارد بوده اما دارای گوشه‌های گرد می‌باشند و برخی دیگر دارای اشکال برش خورده در داخل کارت هستند.
برخی دیگر از کارت‌های ویزیت دایکات، دارای شکل‌های کاملاً خاصی می‌باشند که معمولاً تداعی کننده لوگوی شرکت یا تم آن کمپانی می‌باشند. البته به خاطر داشته باشید که پیچیدگی زیاد در طرح کارت‌های ویزیت دایکات، می‌تواند منجر به کاهش استحکام فیزیکی و نیز دور شدن از هدف اصلی استفاده آن‌ها گردد.
کارت‌های ویزیت کوچکتر و نیز بزرگ‌تر از حد استاندارد، نیز تا حدودی مورد اقبال واقع شده‌اند. کارت‌های بزرگ‌تر از حد استاندارد، معمولاً در قلمرو کارت‌های سفارشی دایکات، قرار دارند. کارت‌های خارج از اندازه استاندارد همانند کارت‌های دایکات، می‌توانند در حوزه تجاری و نیز از جنبه رقابتی مورد توجه قرار گیرند.


کارت‌های ویزیت دارای برش ها و قالبهای خاص
کارت‌های ویزیت تاشو نیز گزینه دیگری محسوب می‌شوند. این دو ویژگی تا شونده بودن، در کنار اندازه‌های غیر متعارف، می‌توانند ترکیبات متنوع و جذابی را سبب گردند.


کارت‌های ویزیت دارای برش های خاص
گزینه مناسب در شکل تا زدن، اصولاً به شکل خود کارت بستگی دارد. در یک کارت ویزیت عمودی، احتمالاً شما می‌خواهید کارت را در امتداد عرض آن تا بزنید و در یک کارت ویزیت افقی، طبعاً کارت در امتداد طول خود، تا خواهد خورد. اما باز هم این امر بستگی به طرح کلی کارت دارد.


جنس و روکش کارت ویزیت
اکثر قریب به اتفاق کارت‌های ویزیت، روی کاغذ گلاسه چاپ می‌شوند. کاغذ‌های گلاسه دارای جرم یا گرماژ متفاوتی هستند؛ مثلا‍ کاغذ گلاسه 200 گرم و یا کاغذ گلاسه 300 گرم. یک گرماژ معین مثلاً 300 گرم، بدین معنا است که یک متر مربع از این نوع کاغذ، 300 گرم جرم دارد. به لحاظ ابعاد، در ایران دو نوع کاغذ گلاسه به ابعاد 70 × 100 و 60 × 90 سانتیمتر وجود دارد.
کارت‌های ویزیت، باید روی کاغذ گلاسه 300 گرم چاپ شوند. علاوه بر وزن کاغذ، شما باید روی مات بودن یا براق بودن کار هم تصمیم‌گیری نمایید. کاغذهای گلاسه دارای، انواع مات و براق هستند. در مورد رنگ، هر رنگ دلخواهی را می‌توانید هنگام چاپ روی کارت ویزیت ایجاد نمایید. بر اساس جنس کارت ویزیت، انواع کارت‌های ویزیت ذیل را می‌توانیم مورد توجه قرار دهیم.


کارت ویزیت موضعی استخوانی
این نوع کارت ویزیت، در سه اندازه بزرگ (6x9 سانتیمتر) و ویزیتی (4.8x8.6 سانتیمتر) و مربعی (6x6 سانتی‌متر) تولید میشود. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این کارت به صورت دورگرد بوده و دارای ضخامتی بالاتر نسبت به کارت‌های معمولی است که همین امر به زیبایی آن می‌افزاید
روی این نوع کارت‌های ویزیت، می‌توان از پوشش موضعی استفاده نمود. پوشش یو وی موضعی، یک لایه برجسته و براق است که در قسمت‌های مشخصی از محتوای متنی یا تصویری کارت ویزیت قرار می‌گیرد. این لایه اضافی موجب می‌‌گردد که بخش‌هایی خاص از محتوای روی کارت، نسبت به بستر کارت، اختلاف سطح پیدا کنند که نه تنها آن را زیباتر نموده بلکه توجه مخاطب را به محتوای کارت افزایش می‌دهد. معمولاً قسمت‌های مهم اطلاعات روی کارت مثل لوگو، نام شرکت و نام شخص را (در هر دو طرف یا فقط یک طرف کارت) با یو وی موضعی، برجسته‌تر، براق‌تر و سایه روشن می‌نمایند.
برای خشک کردن رنگ‌های چاپ و پوشش یو وی، از اشعه فرابنفش که در طیف الکترومغناطیسی، دارای فرکانس بالا و طول موج کوتاهی بوده و لذا دارای انرژی و قدرت نفوذ زیادی است، استفاده می‌گردد.


کارت ویزیت لمینت مات و براق
مهم‌ترین ویژگی این نوع کارت ویزیت، استفاده از پوشش لمینیت در آن می‌باشد که به دو صورت مات و براق می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این نوع کارت، دارای سه اندازه بزرگ (6x9 سانتیمتر) و ویزیتی (4.8x8.6 سانتیمتر) و مربعی (6x6 سانتی‌متر) تولید میشود. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، معمولاً این کارت به صورت دورگرد بوده و دارای ضخامت بالاتری نسبت به کارت‌های معمولی است که همین امر موجب زیبایی بیشتر این نوع کارت شده است.
لازم به ذکر است که معمولاً در کارهای چاپی، از سه نوع پوشش حفاظتی مختلف استفاده می‌گردد:
پوشش ورنی
پوشش سلفون
پوشش یو وی
که هر سه نوع پوشش‌های فوق، دارای دو شکل مات و براق هستند. و البته پوشش سلفون، رایج‌ترین نوع پوشش در کارت‌های ویزیت می‌باشد.
پوشش سلفون، یک نوع روکش پلاستیکی بسیار نازک و نرم می‌باشد. اما پوشش دیگری از جنس پلاستیک وجود دارد که طلق مانند است و از پوشش سلفون ضخیم‌تر است و از ان با عنوان لمینیت یاد می‌کنند. در این روش که بسیار سریع و مطمئن انجام می‌شود، روی دو طرف کارت ویزیت را با یک لایه طلق مانند، به نام لمینیت می‌پوشانند و به این شکل از کارت ویزیت، در برابر آسیب‌های فیزیکی و محیطی محافظت می‌نمایند. همچنین لمینیت، شدت رنگ‌ها و كنتراست رنگی در تصاویر چاپ شده را بهبود می‌بخشد. درخشندگی در محتوای چاپ شده روی کارت، مبین كیفیت بالاتر آن می‌باشد. لمینیت مانع از چین و چروك، لك‌شدن، آفتاب خوردگی، سیاه شدگی، پریدگی رنگ و یا چربی، اثر انگشت و سایر آسیب‌های موجود در محیط، بر كار چاپ شده می‌شود.


کارت گلاسه با روکش یو وی
روکش یو وی را در قسمت کارت ویزیت موضعی استخوانی توضیح دادیم. در این کارت، یک روکش کامل یو وی، روی سطح کارت قرار می‌گیرد. این نوع کارت به عنوان یک کارت معمولی و مقرون به صرفه شناخته شده است.
در ضمن، سایز این نوع کارت ویزیت، 4.8 * 8.6 سانتی‌متر می‌باشد.


کارت ویزیت سوسماری
مهم‌ترین و بارزترین مشخصه این کارت ویزیت، بافت‌دار بودن سطح فیزیکی آن است که بواسطه بافت زبر و سوزن سوزنی آن، به سوسماری معروف است. این کارت از نظر نوع بافت، شبیه به کارت‌های کتان می‌باشد، با این تفاوت که یک روکش پلاستیکی روی آن قرار دارد که موجب استقامت و ماندگاری و شفافیت بیشتر این نوع کارت نسبت به کارت‌های کتان می‌گردد
سایز این نوع کارت نیز 4.8 * 8.6 سانتی‌متر می‌باشد


کارت ویزیت کتان
کارت ویزیت کتان، خیلی مورد استقبال و توجه واقع شده است. علت علاقه‌مندی به این نوع کارت ویزیت، وجود بافت روی خود کاغذ آن است که به زیبایی کار می‌افزاید. در این نوع کارت‌های ویزیت، جنس کاغذ، مقوای کتان است که ذاتاً دارای بافت می‌باشد. اما کارت‌های ویزیت با طرح کتان هم در بازار وجود دارند که در آن‌ها از مقوای کارتی 300 گرمی استفاده می‌شود و توسط دستگاه‌های آج زن (امباس) روی سطح کاغذ را طرح دار نموده و روی آن چاپ می‌زنند که طبیعتاً از کیفیت و قیمت کمتری برخوردار می‌باشند
توجه داشته باشید که در کارت‌های کتان، به علت وجود بافت روی کاغذ، رنگ‌ها روی کاغذ به خوبی نمی‌نشینند. به همین دلیل باید کارهایی را روی کاغذ کتان چاپ کنید که دارای زمینه‌های روشن و سفید هستند.


کارت ویزیت سلفون مات و براق
همانطور که از نام آن پیداست، این نوع کارت دارای روکش سلفون مات و یا براق روی کاغذ گلاسه 300 گرم می‌باشد
همانطور در بالا توضیح دادیم، سلفون، نوعی روکش پلاستیکی خیلی نازک است که پس از پایان کار چاپ، بر روی کار چاپ شده اضافه می‌گردد. دو نوع روکش سلفون وجود دارد: مات و براق.
این نوع کارت ویزیت، بر روی کاغذ گلاسه 300 گرم چاپ می‌شود. سپس بر روی آن، روکشی از سلفون مات یا براق قرار می‌گیرد که موجب استحکام بیشتر این کارت می‌شود
سایز این نوع کارت،4.8 *8.6 سانتی‌متر می‌باشد و علاوه بر زیبایی، مقرون به صرفه نیز می‌باشد.
کارت موضعی سلفون: در این نوع از کارت‌های ویزیت، بر روی کاغذ گلاسه 300 گرمی، روکشی از سلفون مات قرار می‌گیرد. سایز این کارت نیز4.8 * 8.6 سانتی‌متر می‌باشد.
علت استفاده از واژه موضعی در این نوع کارت‌های ویزیت، امکان ایجاد یو وی موضعی در مکان‌های دلخواهی از کارت ویزیت می‌باشد. استفاده از یو وی موضعی، به زیبایی و جذابیت کارت (نسبت به کارت ویزیت سلفون مات) می‌افزاید


بسترهای فیزیکی خاص برای کارت ویزیت
در حالیکه اغلب کارت‌های ویزیت، روی کاغذ چاپ می‌شوند، اخیراً در تمام دنیا، علاقه روزافزونی به تولید کارت ویزیت روی بسترهای غیرکاغذی مثل پلاستیک، چوب و حتی فلز ایجاد شده است. کارت ویزیت پلاستیکی، دارای انواع شفاف، کدر و مات می‌باشد و در رنگ‌های متنوعی ارائه می‌گردند

فیلترهای فعال

سفارش آنلاین چاپ کارت ویزیت سایز استاندارد
موجود
طراحی و چاپ آنلاین کارت ویزیت

سفارش آنلاین چاپ کارت ویزیت سایز استاندارد

visit-3000
22٬000 ‎تومان
سایز فایل ارسالی: 48 * 86 میلیمتر سایز تیغ : 45 * 82 میلیمتر سایز پس از برش : 45 * 82 میلیمتر بهترین شیوه کاربری : هم رومیزی و هم دیواری ارسال به شهرستان : دارد امکان دورگرد : برای این سایز نیست